آدام اوندرا كانديدای بهترين ورزشكار آماتور سال 2014

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آدام اوندرااتحادیه بازیهای جهانی با معرفی 9 كاندیدا از علاقمندان دعوت نمود برترین ورزشكار آماتور سال 2014 را انخاب نمایند. 

در میان كاندیداهای این اتحادیه نام آدام اوندرا سنگنورد جوان جمهوری چك و قهرمان دو دوره مسابقات جهانی سال 2014 در رشته سنگنوردی كوتاه (بولدرینگ) و سختی (سرطناب) كه در مونیخ آلمان و خیخون اسپانیا به این عناوین دست یافت نیز به چشم می‌خورد.
علاقمندان می‌توانند با مراجعه به صفحه ورزشكار سال 2014 اقدام به گزینش ورزشكار مورد نظر خود نمایند. این انتخابات تا 31 ژانویه ادامه دارد. 

انجمن بازی های جهانی بین المللی (IWGA) در سال 1980 در كشور سوئیس به ثبت رسید. این اتحادیه بدون وابستگی به هر سازمانی به صورت غیر دولتی و غیر انتفاعی فعالیت می كند. IWGA خواهان برابری و توجه یكسان به كلیه رشته های ورزشی و كمك به توسعه محبوبیت و افزایش شهرت هر یك از رشته های ورزشی عضو است. 
لازم به ذكر است این دومین سالی است كه IWGA اقدام به انتخاب برترین ورزشكار سال می نماید.
نام اوندرا در سال 2013 نیز در میان برترین ماجراجویان سال 2013 نیز قرار داشت. شهرت اوندرا بیش از قهرمانی های صعودهای ورزشی او بدلیل صعودهایش در طبیعت است. صعود مسیر 5.15c او در نروژ به نام تغییر دنیای سنگنوردی را وارد درجه ای از غیر قابل تصورها نموده. او صعودهای بیشماری با درجه سختی بالاتر از 5.14 را در كارنامه خود به ثبت رسانده و بدون تردید برترین سنگنورد حال حاضر دنیا به شمار می‌آید.
 
منبع: http://www.ifsc-climbing.org | وبلاگ کوه قاف

نوشتن دیدگاه