تلاش برای گذر زمستانی خط الراس هفت خوانِ علم كوه + روزشمار

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

تلاش برای گذر زمستانی خط الراس هفت خوانِ علم كوهعلی محمودی و نیما اسكندری از کوهنوردان، خانه کوهنوردان ایران درتلاش برای گذر زمستانی خط الراس هفت خوانِ علم كوه این برنامه از یک شنبه 12 بهمن 93 آغاز خواهد شد.

متن زیر توسط «نیما اسکندری» در «وبلاگ دوبی سل» است که در آن خبر از آغاز صعود زمستانی خط الراس هفت خوانِ علم کوه را داده است، نوشته شده است.

 

موفقیت مان را پیروزی نمی دانیم، همانطور كه موفق نشدن مان را شكست نمی دانیم.

ما پیروز داستانیم. ما پیروزیم كه دوستانی را داریم كه وقت سختی تنهایمان نگذاشتند. پیروزیم كه پیشكسوتانمان مشوق و حامی ما هستند. پیروزیم كه درگیر روزمرگی نیستیم. ما پیروزیم كه میهمان شكوه و عظمت آن كوه های بلندیم.

دراین میهمانی تنها نخواهیم بود. انرژی مثبت و احساس خوب دوستان مان و چشمان منتظر و دل نگران خانواده و عزیزانمان با ما خواهد بود.

به یاد دوستان ندیده ام پویا كیوان و آیدین بزرگی ، و به یاد بزرگمرد كوهستان حسن رزافشان تلاش برای گذر زمستانی خط الراس هفت خوان علم كوه را آغاز می كنیم.

به امید پیشكش تحفه ای كوچك در حد بضاعت ناچیزمان برای كوهنوردان بزرگ ایران.

علی محمودی –نیما اسكندری

 

روز شمار برنامه:

یک شنبه 12 بهمن 93 :

در تماسی که با نیما اسکندری برقرار شده است  گفته شده علی و نیما کمی بالاتر از درجان در چادرشان مشغول تهیه شام و استراحت هستند. تصور می رود با بارش روزهای قبل روز سختی را در پیش رو داشته باشند . قرار است ساعت 5.30 دقیقه بامداد حرکت خود را آغاز کنند .

دو شنبه 13 بهمن 93 :

باتمام تلاشی که انجام شده در زمان مقرر امکان تماس با بچه ها نبوده ، تلفن نیما خارج از محدوده ی سرویس بود و تلفن علی خاموش . که در نهایت پیغامی از نیما با این مزموم دریافت شد : ما خوب هستیم و به محل اولین بارگذاری رسیدیم.

سه شنبه 14 بهمن 93 :

پیغام ارسالی نیما : سلام. روز وحشتناکی رو پست سر گذاشتیم . صعود بسیار دشواری بود . دوتا قله ساده باقی مونده . تا فردا ظهر ایشااله کار تمامه . الان جای بی نظیری هستیم . رو یکی از قله ها چادر زدیم . درست رو به قله علم کوه . خیلی سرده . ارتفاع 4350 متر .

 پنج شنبه 16 بهمن 93 :

علی و نیما از روحیه بسیار خوبی برخوردارند ولی در چادر حبس شده اند.

 سه شنبه در تماس با بچه ها ، خبر از بارش شدید می دهند و امیدوارند که تا صبح بند بیاید و با باز شدن هوا مسیر را ادامه دهند . این خواسته آن ها تحقق پیدا نمی کند و هوای خراب و بارش برف آن ها را در چادر شان حبس می کند. در تماسی که دیشب و امروز صبح داشته ایم بارش برف و هوای خراب کماکان ادامه دارد . هوا به شدت سرد است و همه چیز یخ زده . سردی هوا حتا اجازه بیرون آمدن از کیسه خواب ها را به آن ها نمی دهد. آن ها منتظر هوای خوب هستند تا کار را تمام کنند. 

 جمعه 17 بهمن ماه 93 :

طبق اعلام وبلاگ ماگما امروز خط الرئس هفت خوان صعود شده و بچه ها از طریق دره سه هزار به روستای درجان بازگشته اند.

منتظر تایید این خبر از سوی خانه کوهنوردان تهران هستیم...

خانه کوهنوردان تهران : نیما وعلی با به دست آوردن هوای خوب در روز جمعه با موفقیت به کار خود پایان داده و با راهنمایی های پیش کسوت های گرامی عزیز خلج و ناصر جنانی به دره آبگرم سرازیر شده ودر ساعت هفت سی دقیقه شب به درجان رسیدند. اعضای خانه کوهنوردان این تلاش وموفقیت را به این عزیزان تبریک می گویند.

 

 

منبع : مهدی شیرازی - خانه کوهنوردان ایران | کوهنامه

نوشتن دیدگاه