همایش صعود زمستانی بین‌المللی فجر 93 رسما افتتاح شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شامگاه سه شنبه 14 بهمن ماه همایش صعود زمستانی بین‌المللی فجر 93 طی مراسم باشکوهی در «دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان» با حضور کوه‌نوردان ایرانی و خارجی شرکت کننده، پیشکسوتان، مربیان، مسئولین فدراسیون کوه‌نوردی، اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان و سایر نهادها رسما افتتاح شد.

در این آئین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره کوه‌نوردان فقید استان کرمان، از خادمان ورزش کوه‌نوردی نیز تقدیر شد. در ادامه گزارش تصویری مراسم افتتاحیه، متن پیام «رضا زارعی» رئیس فدراسیون و پیام «رباب شهریان» معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان را ملاحظه می‌نمائید.پیام «رضا زارعی» رئیس فدراسیون کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی:

بنام حضرت دوست که هر چه داریم از اوست

سلام و خوش آمد عرض می کنم خدمت یکایک حضار گرامی، میهمانان و مسئولین ارجمند و درود و سلام ویژه خدمت کوه‌نوردان عزیز که از نقاط مختلف کشور و همچنین کشورهای مختلف دنیا در شهر زیبای کرمان به همراه کوه نوردان این استان پهناور، گرد هم آمده اند.

بر خود لازم می دانم سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر را صمیمانه تبریک و تهنیت عرض کنم.

خوشبختانه به همت فدراسیون، ادارات کل ورزش و جوانان استان ها و هیئت های تابعه در حوزه کوه‌نوردی، به صورت متوالی در فصل زمستان و مقارن با ایان دهه مبارک فجر، صعودهای زمستانی در سالیان گذشته برگزار شده است و هر سال نسبت به سال قبل از شکوه، کمیت و کیفیت بهتری برخوردار بوده است.

امسال نیز با تلاش های ارزشمند صورت گرفته؛  صعود زمستانی فجر در سطح بین المللی برگزار می شود و با عنایت به استعدادهای طبیعی و کوهستانی این اقلیم پهناور و مرتفع کشور،  یقین داریم می تواند تجربه ی خوبی را برای شرکت کنندگان به همراه داشته باشد.

بی شک برگزاری چنین همایش های صعود زمستانی؛ علاوه بر شناساندن جاذبه های گردشگری و بضاعت کوهستانی ایران زیبا ... این اهداف را دنبال می کند: « انتقال و تبادل تجربیات، جنبه های آموزشی، محک توانمندی ها، تمرین کارگروهی، انجام صعودهای ایمن، رعایت مباحث زیست محیطی ، تقویت دوستی ها و تعاملات ... و هم افزائی اجتماعی فرهنگی در عرصه این ورزش انسان ساز ».

امیدوارم این گردهمایی و صعود بین المللی بتواند دستاوردهای ارزشمندی را برای تک تک شرکت کنندگان به خصوص کوه‌نوردان خارجی که میهمان ما هستند داشته باشد ، و خاطره ای خوش را در اذهان شما گرامیان به جا بگذارد.

یاد و خاطره ی کوه‌نوردان فقید استان کرمان را گرامی می دارم،

دست یکایک پیشکسوتان و خادمان این ورزش در این استان مستعد را می بوسم،

از تمامی دست اندرکاران و حامیان این همایش صمیمانه سپاسگزارم،

و برای کوه نوردان عزیز آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

پیام «رباب شهریان» معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان:

به نام خدا

خدمت یکایک شرکت کنندگان و میهمانان ارجمند به ویژه بانوان کوه‌نورد و گرامی خوش‌آمد عرض می‌کنم و بسیار خوشحالم که باردیگر فرصتی دست داد تا در قالب «همایش بین المللی صعود به قلل کرمان» گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و یادواره جان باختگان کوهنورد کرمان، میزبان شما بزرگواران باشیم.

ضمن تبریک دهه مبارک فجر؛ امیدواریم در این همایش علاوه بر بهره مندی از سرمایه‌های طبیعی ایرانِ عزیز در خطه‌ی زیبای کرمان، بستری را برای توسعه ورزش کوه‌نوردی، تقویت و پرورش استعدادها، تبادل تجربیات، تعامل ها، دوستی ها و ظهور و بروز توانمندی بانوان کوه‌نورد فراهم آوریم.

بی شک بانوان کوه‌نورد کشورمان از توانائی‌های فیزیکی قابل توجهی برخوردارند که اگر با آموزش، ارتقاء فنی و آگاهی های مربوطه همراه باشد، می توانند همچنان که پیشتر نیز رخ داده است، بر فراز قله های رفیع افتخار گام نهند.

بر خود لازم می‌دانم؛ از تلاش های فدراسیون کوه‌نوردی و هیئت تابعه و مساعدت‌های مسئولین محترم استان کرمان در حوزه‌های مختلف که امکان محقق شدن این بستر را فراهم کرده‌اند، و همچنین استقبال، حضور پرشور و ارزشمندِ شما بانوان و آقایان کوه‌نورد ایرانی و خارجی تقدیر و تشکر نمایم.

در سایه تاییدات الهی، صعودی موفق و ایمن، همراه با خاطراتی خوش از این همایش را برای شما آرزو دارم.

 

منبع خبر: کوه نامه

نوشتن دیدگاه